niedziela, 30 sierpnia 2015

Kończący się sezon grillowy

Sezon wakacyjny powoli się kończy, a razem z nim musimy się przygotować do myśli, że też ostatnie grille przed nami. Jako osoba, która dba o zdrowe odżywianie muszę przyznać, że czasem nie do końca pamiętam o moich zasadach podczas letnich, wieczornych spotkań i podjadam nie do końca zdrowe przysmaki. Oczywiście nie zawsze i mimo wszystko staram się sprawdzać nowe możliwości. Łączenie jedzenia fit razem z grillowym, może przynieść nieoczekiwanie pozytywne rezultaty.

Podstawowym dodatkiem, który zawsze znajdzie miejsce na grillu jest sałatka letnia. Nie wymaga ona długiego czasu przyrządzania ani też wymyślnych składników. Wymaga ona jedynie: kapusty pekińskiej, świeżych ogórków, pomidorów oraz kukurydzy. Wszystkie składniki kroimy i mieszamy. Osobiście zawsze czekam z pomidorami i wrzucam je niedługo przed podaniem. Jeżeli przygotujemy całą sałatkę wcześniej, pomidory puszczą sok i wszystko się rozwodni. Razem z pomidorami dodaję także sos sałatkowy wymieszany z łyżkami wody oraz oleju. Zazwyczaj używam paprykowo – ziołowego, ale wybór pozostawiam Wam i waszym gustom smakowym. Tak przyrządzoną sałatkę zostawiam na około 15 minut, żeby wszystko, mówiąc kolokwialnie, się przegryzło. Szybkie i nieskomplikowane danie jest doskonałym dodatkiem do mięs i innych smażonych smakołyków z grilla. Jest lekka więc pozwoli odetchnąć od ciężkostrawnych potraw.


Letnia sałatka sprawdzi się także jako dodatek do obiadu. Jeżeli do tej pory jej nie próbowaliście (co jest oczywiście nieco wątpliwe) szczerze polecam. Życzę Wam udanych spotkań przy grillu, które powoli dobiegają ku końcowi.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Blogger Templates