czwartek, 7 sierpnia 2014

Kilka zasad, które popowadzą Cię do zdrowej sylwetki

Hej :) Dzisiaj znowu dietetyczny post, ale tym razem nie o przepisach :) Chciałabym opisać kilka zasad, które może stosować każdy - bez żadnej diety :) przestawienie się na nie pozwoli Ci trochę poprawić swoją sylwetkę i samopoczucie. Będziesz się czuł się dużo, dużo lżej i uwierz - każdy jest w stanie stosować się do tych kilku prostych zaleceń :)


 1. Pij wodę mineralną zamiast soków. No chyba, że są to soki świeżo wyciskane, bez dodatku cukru. Zwykłe soki ze sklepu to w sumie posłodzona i zabarwiona woda...
 2. Jedz owoc na drugie śniadanie i podwieczorek. Nawet, jeśli jesz kawałek ciasta albo coś innego - zjedz jeszcze jabłko czy pomarańczę.
 3. Nie przesadzaj ze słodyczami. Kostka czekolady, nie cała tabliczka!
 4. Dbaj o to, by jeść regularnie. 5 posiłków dziennie to optimum.
 5. Nie jedz na 3 godziny przed pójściem spać. Jeśli jesteś nocnym markiem, nie ma żadnego powodu, by nie jeść po 18:00 czy 19:00.
 6. Dbaj o zbilansowanie posiłków - w każdym powinny znaleźć się węglowodany, białka, zdrowe tłuszcze i witaminy.
 7. Przerzuć się z białego pieczywa na ciemne, z białego makaronu - na razowy, ogólnie z białej mąki na pełnoziarnistą. Nie jest wcale dużo droższa, a można z niej zrobić praktycznie to samo!
 8. Jeśli słodzisz więcej niż łyżeczkę - zacznij słodzić o łyżeczkę mniej.
 9. Znajdź sposób, by więcej się ruszać. Np. jeśli jeździsz do pracy komunikacją miejską - zacznij jeździć rowerem. Jeśli masz daleko - wysiądź dwa przystanki dalej i się przejdź.
 10. Zamiast majonezu i śmietany używaj jogurtu naturalnego, albo przynajmniej mieszaj te składniki z jogurtem.
 11. Kup teflonową patelnię i nie smaż na głębokim tłuszczu.
 12. Nie pozwalaj sobie zbyt często na fast foody, a najlepiej przygotowuj takie jedzenie w domu.
Widzisz? To nie takie trudne :) Zmian praktycznie nie odczujesz, nie będziesz tęsknić za niczym, a poczujesz się dużo lepiej. Warto spróbować trzymania się tych "przykazań" :) Niech stanie się nowym sposobem Twojego odżywiania! A Wam jak idzie walka o fajną, zdrową sylwetkę?

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Blogger Templates